Аромат парламентського ранку!!!

14 травня став тим днем, який розширив горизонт громадянського мислення педагогів та учнів, адже Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68 розпочала цикл онлайн – уроків парламентаризму «Мій парламент – розумію та впливаю». Майже 750 учнів, 30 педагогів, адміністрація закладу, запрошені депутати, представник інноваційно методичного центру - одночасно долучилися до уроку парламентаризму. Це був не один урок, для одного класу, це був масштабний урок, який одночасно охопив 30 класів (з 1 по 11 клас).

2gfhkfv15v20 1gfhkfv15v20

IMG-7f1fdca0f0b494c646b2f6c1f8c005c1-V tpsv5rk

Урок почався з коротенького, але мотиваційного бліц - опитування школярів:
  • Чи відчуваєте ви свою неповторність на цій землі?
    • Чи хочете ви бути щасливими ?
      • Чи мрієте ви про життя в демократичній державі?
        • Ви хочете стати творцями свого щасливого майбутнього?ONLINE відповіді були ствердними та щирими. А вірш В. Симоненка «Ти знаєш, що ти людина», прочитаний майже хором, сприяв конструктивному налаштуванню на діалог з дітьми про парламентаризм.
До учнів 1-4 класів звернулася депутат Дніпропетровської обласної ради пані Хватова Світлана, яка у своєму відеозверненні показала учням, що треба вірити в себе, і не зупинятися на досягнутому, бути громадянином з активною життєвою позицією і змінювати світ на краще.

До уроку учнів 5-6-х класів долучився методист Криворізького інноваційного центру Лихацький Андрій Віталійович, який розповів учням про історію та походження парламентаризму, закликав їх бути свідомими громадянами свого міста та країни!

33333

Учні виступали в ролі істориків, науковців, поринувши у світ політики випробували себе в ролі депутатів та урядовців, стали учасниками віртуальної екскурсії до Верховної Ради України. Вони голосували за закони, створювали опозиції, проходили цікавий квест, найактивніші отримали посвідчення радника депутата.

IMG-52d7b9705a084477ff4c9a6941ac2908-V IMG-664eff1c1fa04244d03b0727448387ea-V

Історики пролили світло на саме поняття «парламентаризм» як спосіб організації життя в державі, науковці відкрили статистику соціологічних досліджень Центру Разумкова, а «народні обранці» представили свої законопроєкти!!!
ВИ, шановні читачі, нізащо не повірите! Але під час голосування панувала атмосфера демократії. Ні, одностайності не було! Проте, більшістю голосів законопроєкт прийнято! Віртуальна мандрівка будівлею українського парламенту розпалила неабиякий інтерес присутніх.
Після перегляду – вікторина! Горизонт розширився! Тож, шановні депутати та працівники Освітнього Центру ВРУ очікуйте делегації КЗШ 68 на Ваші уроки офлайн.

33353 в.г.22

Настав момент реклами! https://euroquiz.org.ua/signin
Грай та вигравай квізкоїни (внутрішня валюта конкурсу) з березня по вересень! Обмінюй їх на сувеніри представництві ЄС в Україні.
«Тож почалось, мабуть, майбутнє» - розмірковує наша знаменита сучасниця Ліна Костенко. І ми разом з нею! Громадянські компетентності стартували! Начувайтесь! Очікуйте гарних змін в нашій державі!

IMG-c74a08ebf62abe7b78432a36aed68635-V IMG-ddc2de0000a835223be385bb5b96a508-V

Цей проєкт тільки розпочато, але він вже знайшов підтримку та перспективу подальшої реалізіції в обличчі Департамену освіти виконкому Криворізької у місті ради.
Лідери учнівського сомоврядування КЗШ 68, активні учасники молодіжного проєкту М18 оголошують конкурс на найкращий відеоролик - міркувалку «Якби депутатом був Я». Чекаємо на креативні та та цікаві відеороботи.
Учнівська і педагогічна громада КЗШ 68 дякує за можливість стати освітнім осередком з питань парламентської просвіти учнів#### Освітній Центр ВРУ## ГО "Агенція розвитку освітньої політики"# та особисто Паращенко Людмилі Іванівні##.