Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Основні поради для родини з дітьми під час карантиу

2020-02-06 14-17-43
Перший та найголовніший пункт - розробити режим дня для всієї родини.
Потрібно зібрати всю родину та поговорити про те, що коронавірус небезпечний, потрібно дотримуватися рекомендацій лікарів, часто мити руки, носити захисні маски тощо
Режим дня допомагає впоратися з тривогою, яку викликає поширення інфекції, бо це те, на що ми можемо вплинути.
Вставати не пізніше 9 ранку. Це дисциплінує.
- Фізична активність. Наприклад, робити зранку зарядку, присідати і робити активні вправи. Також експертка рекомендує робити зарядку Цигун. Вона доволі проста, не потрібно сильно фізично напружуватися, але вправляютьсявсі м'язита внутрішні органи, зокрема легені.
- Активні години 11-13. В цей час батьки працюють, школярі вчаться. Але є ще дошкільнята, а  з ними складніше. У цьому разі батькам потрібно поділити дні, коли вони займають молодших дітей. Наприклад: понеділок, середа - мама; вівторок, четвер - тато, а п’ятниця - по черзі.
Прогулянка. Гуляти можна всією родиною, або ж для того, щоб відпочив один з партнерів, по одному ходити з дитиною. Це стосується і школярів, хоч підлітків і складніше витягнути гуляти з батьками.
Тиха година. Час відпочинку для всіх. Якщо це малюки, то вони лягають спати, а для дорослих - це час для себе. Батьки розходяться по різних кімнатах або куточкахі займаються своїми справами.
- Знову час працювати. Період з 16 до 17 вважається активним часом для роботи мозку, але у деяких це може бути і пізніше. Ще кілька годин діти вчаться, а дорослі працюють.
- Окремий час, щоб проводити його всім разом. Настільні ігри, активні ігри: з мотузок зробити лабіринт, якщо діти малі - збудувати разом халабуду. Разом малювати - це допоможе краще пізнати один одного. Наприклад, можна малювати один і той самий малюнок мовчки, а потім обговорити, що у кого вийшло. Або малювати за інструкцією: хтось малює малюнок, а потім диктує інструкцію, щоб другий член сім'ї намалював те ж саме. Це заняття допоможе зрозуміти, наскільки налагоджена комунікація між рідними.
Цей час добре присвячувати взаємодії всієї родини.
- Знову вільний час для всіх.
Важливо привчати дітей проводити час самостійно та дозволяти їм нічого не робити. Психологиня наголошує, що дітей не потрібно весь час розважати.
- Визначити час, коли діти лягають спати. Кожен день однаково. Наприклад, молодші - о 10-й вечора, старші - трохи пізніше. І коли перші лягають, у дорослих є час на себе.
Режим допоможе впорядкувати день. Із ним легше зберігати спокій.