Шкільна бібліотека

Бібліотека у школіодна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати єдину для школи державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом.

Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.
В. Сухомлинський

Шкільна бібліотека розміщена на ІІІ поверсі, має абонемент та читальний зал, в окремій кімнаті на ІІІ поверсі знаходиться книгосховище.
Фонд бібліотеки налічує 11072 екземпляри художньої та методичної літератури, 30441 екземпляр підручників.

Вагоме місце в роботі бібліотеки належить популяризації літератури та залучення учнів до читання.
З цією метою проводяться вікторини, конкурси, мандрівки по сторінках улюблених книг.

Учні школи приймають участь у Всеукраїнській акції «Живи, книга!» та Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач».
В бібліотеці оформляються викладки книг до виховних годин «До дня української писемності», «День збройних сил України», «До Дня Соборності», «Скорботний - 33», «Мамине слово, мамина пісня», «Довідкова книга для молодших школярів», «Все про здоровий спосіб життя».

З метою виховання бережливого ставлення до підручників, формування інформаційної та бібліотечно-бібліографічної грамотності, культури читання учнів проводяться бібліотечні уроки та екскурсії до бібліотеки «Диво-ім’я якому книга», «Вчимося бути бережливими», «Структура книги», «Як працювати з навчальною книгою».

Постійна увага приділяється комплектуванню, обміну підручників, навчальної та художньої книги, поповнення новими матеріалами картотеки актуальних матеріалів, удосконалення довідково - бібліографічного апарату. Розпочато створення електронної картотеки "Для роботи класному керівнику".

Бібліотека - море книг,
Бібліотека - храм науки.
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки...

books2 Бібліотека працює з 9.00 до 17.00
Останній день місяця – санітарний.

Завідуюча бібліотекою
Васильева Олена Вікторівна

Завідуюча бібліотекою, в КЗШ № 68 працює з 2008 року

Щоб дитина полюбили книжку, процес читання, бібліотекарю повинні допомагати батьки, учителі, потрібно задуматися над тим, як зробити книжку другом для дітей і помічником у їх вихованні. Це довга і клопітка праця, щоб досягнути успіху, доведиться діяти вдумливо і терпляче.

Поради батькам:

1. Починаючи від народження дитини, постійно купуйте книги.
  2. Створіть вдома власну бібліотеку.
  3. Поповнюйте періодично домашню бібліотеку літературою, відповідно до віку вашої дитини.
  4. Прищепляйте дитині любов до книги.
  5. Виховуйте бережливе ставлення до книги.
  6. Контролюйте читання дитини.
  7. Вчіть переказувати прочитаний твір.
  8. Вчіть дитину вибирати книгу за її уподобаннями.
  9. Виховуйте бібліотечну культуру дитини.

План роботи шкільної бібліотеки включає такі показники:

• організація інформаційної діяльності;
  • формування, використання та збереження книжкового фонду;
  • організація обслуговування читачів, залучення до систематичного читання, популяризація бібліотеки;
  • інформаційна та довідково-бібліографічна робота;
  • робота з підручниками;
  • робота з батьками та педагогічним колективом.

В нашій бібліотеці ви можете:

• Користуватись читальним залом.
  • Підготувати реферат, цікаве повідомлення.
  • Взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека.
  • Стати членом ради бібліотеки.

Завдання, які повинні ставити перед собою читачі:

• Уяснити і засвоїти прочитаний матеріал;
  • Продумати прочитане;
  • Зробити із прочитаного необхідні для пам’яті висновки;
  • Чітко усвідомити, що дала тобі прочитана книга.

Способи читання:

• Читання-перегляд, коли книгу побіжно гортають для загального знайомства з нею;
  • Читання вибіркове, коли читають докладно та зосереджено лише потрібні місця;
  • Читання повне, коли уважно читають весь текст, але ніякої особливої роботи з ним не ведуть;
  • Читання з проробкою матеріалу, що передбачає складання різного виду записів та поміток.