Історія школи №68

1 вересня 1986 року привітно відчинила двері середня школа №68, яку було побудовано на новому мікрорайоні Гірницький, що дев’ятиповерхівками постав на місці колишньої балки та берегах затоки річки Боковеньки. По-літньому теплого вересневого дня за парти у світлих класах, повних сонця, сердечної любові й учительського тепла сіли 2200 учнів.

Очолив педагогічний колектив великий ентузіаст своєї справи, математик за фахом, Леонідов Валерій Вікторович. Середній вік працюючих становив 28 років. Це той вік, коли не бракувало запалу, ініціативи, розумного фанатизму, бажання творити.

Перший директор зумів згуртуваи учнівський і педагогічний колектив навколо хорового співу, спортивних змагань, особливо футболу, самоврядування. Ще задовго до нинішніх освітніх реформ у школі були відкриті класи з профільним навчанням-філологічним.

Під керівництвом заступників директора з навчально-виховної роботи, вчителя хімії Сологуба Анатолія Івановича у школі успішно діяло Наукове товариство учнів. Сама абревіатура російською НОУ асоціюється з англійським "НОУ" - знаю, знати, що відповідало духу й цілям товариства - зацікавити учнів, спонукати до пошукової, наукової роботи.

З 1991 року школа набула статусу української національної. Єстафету творчого пошуку в період становлення молодої незалежної держави та розбудови школи нового типу приняла ентузіаст педагогічної справи - людина з піонерським запалом Камлик Людмила Яківна.

Саме під її керівництвом та спільними зусиллями вчителів кафедри української мови зазвучала в рідних стінах рідна мова. Разом з колегами директор з усіх куточків України звозила підручники, методичні посібники, влаштовувала творчі зустрічі з викладачами Львівського універсітету, педагогами Львівщини, Тернопільщини. І як результат - глибокі знання з української мови, успішна участь у районних, міських, обласних олімпіадах. Успіх кожної дитини, успіх молодих фахівців - це успіх школи.

З 2004 року школа має статус експериментальної школи розвитку.

За роки існування нашої школи значно розширилась географія спілкування з навчальними закладами не тільки України, а й дальнього зарубіжжя.

За 2007 рік з’явилися Німеччина та Польща. Безумовно, кожний школяр - яскрава зірочка, але є і особливо яскраві зірки на шкільному небосхилі. Це наші медалісти, золоті й срібні, кожен з них - непересічна особистість.

Приємно відзначити, що нашу школу знають не тільки в Україні, а й за її межами, завдяки регіональній грі «Модель ООН.Україна. Кривий Ріг»

Сьогодні, коли Україна крокує до ЄС, важливо формувати думку молоді про членство України в Євроатлантичному альянсі, тому вже другий рік поспіль старшокласники школи беруть участь у міжнародних конкурсах і виграють.

Ідейним натхненником, організатором багатьох починань є невтомна трудівниця педагогічної ниви - Камлик Людмила Яківна.