Історія створення клубу

Ідею створення євроклубів при навчальних закладах у Криворізькій загальноосвітній школі № 68 підхопили одразу, лише з’явилася вона в Україні. Першою, хто «відчинив вікно» в Європу в нашій школі була директор Людмила Яківна Камлик.
Її багаторічний досвід адміністратора, робота в Асоціації керівників шкіл України, численні закордонні відрядження зіграли свою роль – вона знала, як спрямувати колектив на роботу саме в європейському напрямку.
Отже, 2003 року було засновано європейський клуб в Криворізькій
загальноосвітній школі № 68. Західна передова цивілізація стає все ближчою. Ми почали будувати нове українське суспільство.

Восени 2006 року на педагогічній раді «Використання розвивального компоненту варіативної складової навчального плану» йшла мова про інтегрований курс для молодших школярів «Європейські студії», який був новим у змісті освіти початкових класів. Педагогічний колектив став природним союзником членів шкільного євроклубу, підтримав багато клубних починань. Педагоги поставили перед собою завдання: створити та апробувати авторську програму «Європейські студії», розробити методичне забезпечення для проведення цього курсу, розробити програму дій відповідно концепції діяльності.
Творча група вчителів розпочала взаємодію із болгарською фондацією «Пайдея» (м. Софія), польською фундацією ім. Р. Шумана (м. Варшава), де вже існували цікаві наробки щодо створення європейських уроків. У 2007 році вчитель КЗШ № 68 Вікторія Савченко взяла участь у міжнародній Конференції в рамках українсько-польсько-німецького проекту з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, громадянської освіти. Протягом трьох днів у Варшаві вчителі, викладачі та студенти різних країн спілкувались англійською мовою, обговорювали питання громадянської освіти, стан її у трьох країнах як у школах, так і у сім'ях.
Ще однією з тем, що висвітлювалась на конференції – робота шкільних євроклубів, презентація проекту «Молодь в дії», в якому євроклуб КЗШ № 68 бере активну участь. Вікторія Григорівна, познайомившись з роботою членів євроклубу Варшавського ліцею, плідно втілює набутий досвід у свою роботу.

Йде час. Дедалі більше євроклубів створюються в Україні. Це одне з основних джерел інформації та пропаганда спільних європейських цінностей серед шкільної та студентської молоді.
Учасники євроклубу КЗШ № 68 зацікавлені європейською тематикою розширення своїх знань на тему Європи і Євросоюзу, інтеграційних процесів у Євросоюзі й сучасних проблем, які хвилюють європейське суспільство. Члени шкільного євроклубу моделюють різні суспільні проекти. Кожен бере активну участь у втіленні їх у життя на користь і побудову демократичного європейського суспільства. Учні КЗШ № 68 більше дізнаються про спільну європейську спадщину і вчаться жити за законами європейської спільноти, прагнуть бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації і захисту своїх прав.
На сьогоднішній день члени ШЄК нашої школи продовжують співпрацювати з польською фундацією Р.Шумана, активно беруть участь у молодіжних проектах «Молодь в дії», «Завжди разом», різноманітних конкурсах, олімпіадах з історії та розвитку європейського суспільства.