Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive
    оон 2                         

З ЧОГО ПОЧИНАТИ:

 

Знайомство учасників конференції з системою ООН. Для тих, хто хоче отримати більш широку інформацію скористуйтесь сайтом ООН www.un.org.ua та підручником М.М. Циганкова, Т.Ф. Гордєєва «Міжнародні організації».

Модель ООН. Україна. Кривий Ріг, 2018

“Екологічні проблеми сталого розвитку людства”.

Конференція буде проходити з 27 по 29 березня 2018 року

Під час конференції працюватимуть чотири комітети:

 • Комітет економічних та фінансових питань. Тема: «Міжнародне співробітництво у вирішенні проблеми зміни клімату»
 • Комісія з охорони здоров’я. Тема: «Сталий розвиток і екологічна освіта населення»
 • Комісія з охорони навколишнього середовища. Тема: «Пошук шляхів екологізації економіки та вторинного використання ресурсів»
 • Рада з прав людини. Тема: «Якість навколишнього середовища і права людини»
Країна Заклад Країна Заклад
1

Азербайджан

Каховська гімназія
15 Литва АРЛІ
2 Аргентина  Дніпрорудненська СШ "Світоч" в   РР ЗО 16 Мексика КЗШ № 27
3 Білорусь  Охтирська гімназія Охтирської міської ради Сумської області 17 Молдова м. Чернівці 
4 Бразилія КСШ № 74 18 Нідерланди КЗШ № 8 
5 Венесуела АРЛІ
19 Німеччина КЗШ № 21 
6 В'єтнам
НВК "ЗНЗ-ТЛ" 20 Південна Африканська Республіка КЦМГ 
7 Грузія  Миколаївська ЗОШ №1 ім. Олега Ольжича 21 Польща Криворізький Покровський ліцей
8 Ізраїль НВК ЦМ  22 Сирія  Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов м. Київ
9 Сполучені Штати Америки КЗШ №68  23 Сомалі КЗШ № 51
10 Ірландія  Полтава, КЗШ №28  24 Туреччина КЗШ № 110
11 Канада КЗШ №68  25 Україна КЗШ №68
12 Китай КЗШ № 37  26 Швеція КЗШ № 123
13 Корея Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.Л.І.Бугаєвської м. Горішні Плавні 27 Японія КЗШ № 68
14 Куба КГ № 91
     

В електронному вигляді ви можете зробити заявку в Он-лайн таблиці за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DkDjx8uylGp07mbXpS8kesdewqlyWsu4mtOOeL5BO-E/edit?usp=sharing 

Вимоги до учасників «Моделі ООН. Україна.  Кривий Ріг, 2018»

 • Навчальний заклад повинен надіслати заявку на участь до організаційного комітету МООН не пізніше  20 БЕРЕЗНЯ 2018 року (зразок заявки можна знайти на сайті школи  в розділі Модель ООН).
 • Команда складається з 4-х учнів (гендерна рівність, тобто 2 юнака та 2 дівчини) та одного вчителя – керівника команди.
 • Команда представляє одну країну, яку обирають куратори команд.
 • Посол від країни готує на Генеральну Асамблею Вступну Промову, яка не повинна перевищувати 1 хв 30 с(промова повинна бути англійською та українською мовами, від країни презентувати промову може як  один, так і два делегати)
 • Кожен учасник готує політичну заяву, яка виголошується в комітетах та комісіях.
 • Делегати протягом  Конференції повинні проявляти повагу по відношенню до всіх учасників: від членів Секретаріату до колег-делегатів. Під час засідання звертатися до делегатів і членів Президії слід в третій особі ( «Не міг би шановний представник <назва країни> / Голова / Експерт пояснити»); звернення на «ТИ» під час засідань не допустимо. Так як делегати висловлюють не свою особисту думку, а офіційну позицію свого уряду, вони повинні уникати заяв, зроблених від першої особи однини ( «Я»). Замість цього слід вживати «МИ» ( «наш уряд», «наша делегація»).
 • Команди готують домашнє завдання з теми: «Інвестиції в дітей – запорука подальшого сталого розвитку людства»
 • Під час засідань, офіційних церемоній відкриття і закриття одяг делегатів повинен відповідати діловій обстановці Моделі ООН. Юнаки повинні мати діловий костюм, туфлі, дівчата -  спідничий або брючний костюм, ділову сукню, відповідний стиль взуття.
 • Делегати повинні мати вечірнє вбрання для урочистого прийому у Генерального Секретаря.
 • У разі виникнення питань та для подальших консультацій звертайтесь:

-         до форуму повідомлень у групі: facebook

-         на шкільний сайт КЗШ № 68: school68.com.ua

-         на електронну пошту КЗШ № 68: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПЛАН ДОСЛІДЖЕННЯ КРАЇНИ

Політична структура
Походження політичної структури
Конституція та уряд
Стабільність і політика сучасного уряду
Природні ресурси
Основні товари, що виробляються
Договори про торгівлю
Рівень самодостатності
Культурні фактори
Етнічні групи
Релігія
Історія культури
Оборона
Військова структура
Залежність від інших держав
Членство у блоках
Географія
Сусідні країни
Топографія
Геополітичні міркування
Погляди на світові проблеми
Роль та вплив у світі
Членство у блоках та геополітичних угрупованнях
Економіка
Монетарна система
Залежність і борги
Членство в економічних та торгових організаціях
Історія
Загальна
Останні 50 років
Сучасна історія

ДОСЛІДЖЕННЯ КРАЇНИ ЗА ТЕМОЮ КОНФЕРЕНЦІЇ

 • Прочитати довідкові матеріали ООН.
 • Вивчити історичне і геополітичне підґрунтя проблеми.
 • Ознайомитись з резолюціями ООН, звітами і документами, які стосуються проблеми.
 • Дізнайтесь про позицію країни щодо питань, які виносяться на обговорення. Хорошу допомогу в цьому вам можуть надати виступи представників держав на сесіях Генеральної Асамблеї, засіданні Ради Безпеки та конференції ООН
 • Ознайомтесь зі своїми однодумцями і опонентами, їхньою позицію щодо питань, які винесені на обговорення. Знання їх позицій допоможе вам під час дебатів та дискусій. Це допоможе вам заздалегідь вирішити з яких питань ваші позиції співпадають і де потрібно шукати компроміс.
 • Ознайомтесь з правилами і процедурою конференції (дивіться Правила Проведення).

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

      Підготовка до програми МООН включає в себе написання короткої, але змістовної політичної заяви кожним делегатом відповідно до теми комітету,членом якого він виступає. Цим досягається три важливі цілі. По-перше, це дає делегатові можливість більш старанно обдумати свою політику; по-друге, це задовольняє потребу його делегації мати документ, який містить виклад позиції країни стосовно питань конференції, що забезпечить послідовність у політиці різних членів делегації. В ідеалі кожен делегат повинен бути ознайомлений з усіма питаннями комітетів, аби почувати себе зручно під час викладення точки зору своєї країни або отримавши відповідне запитання. Третя важлива функція політичної заяви полягає в тому, що вона служить начерком попереднього проекту Резолюції.

 

Скачать Рекомендації_до_Політичної_Заяви.docx

Скачать Політична_Заява.Приклади.docx

ВСТУПНА ПРОМОВА

Кожна делегація має можливість звертатися до Генеральної Асамблеї під час першого засідання даного органу. Вступна промова делегації може стосуватися як загальної ,так і конкретної теми, проте вона передусім повинна демонструвати позицію держави щодо стану справ у світі з приводу питання порядку денного. Промовці не повинні намагатися висловити погляди своєї делегації щодо якомога більшої кількості питань  у наданий для промови час. В жодному разі Делегати не можуть використовувати  її для завдання образ іншим членам ООН, так само як і представляти свою делегацію у недостойній манері.
Делегація може дійти певного висновку щодо найважливішої теми в атмосфері спілкування зі світовою спільнотою. Ця тема може належати до сфери війни і миру, прав людини, екології, розвитку і роззброєння. Доречними є посилання на взаємозв’язки з іншими державами.

Скачать Вступна_промова.Приклади.docx

ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦІЇ

Резолюція складається з одного, досить довгого, але тим не менше цілісного речення, розділеного на пункти і підпункти. Як зазначалося раніше, належним чином підготована політична заява стане основою для проекту резолюції. Оскільки у делегатів обмаль часу на конференції, а документи треба вивчати уважно, проект резолюції не повинен бути довшим, ніж дві сторінки. Остаточний варіант може бути збільшений в результаті внесення змін.

Формат. Проект резолюції повинен бути надрукований у форматі, що відповідає офіційним вимогам, з нумерацією кожного рядка. Приклади проектів резолюцій подаються, у додатку до посібника. їх можна використовувати як моделі форми і структури проекту резолюції. Інші приклади резолюцій можна знайти у звітах попередніх конференцій МООН. Слухачам слід нагадати, що резолюції у звітах є остаточним результатом, отриманим після кількох місяців підготовки і багатьох днів лобіювання та обговорень, тому вони не можуть бути зразками для проектів резолюцій.

Вступні і нормоустановчі статті. Резолюції повинні ділитися на вступні і нормоустановчі розділи. При підготовці резолюції краще почати з викладу нормоустановчих статей. Як тільки ви вирішили, до яких дій повинна вдатися ООН, чи якого погляду повинна дотримуватися ця організація, ви можете повернутися до вступу. Він повинен складатися з викладу проблеми, аргументів і обґрунтування закликів, що містяться в нормоустановчих статтях. Важливо передбачити, щоб нормоустановчі статті ґрунтувалися тільки на тих висловленнях і тих закликах до дій, інформації та аргументах, які наявні у вступі.

Формулювання. Оскільки питання запозичуються зі справжнього порядку денного ООН і оскільки багато тем обговорювалися уже багато років не тільки в ООН, але й в МООН, делегати можуть використати резолюції ООН не тільки як джерело інформації, але й як джерело запозичення статей і фраз, тому що вони чітко і точно формулюють їхню політику. Люди, для яких англійська не є рідною, часто стикаються з проблемою пошуку власних фраз на заміну тих, що містяться в документах англомовних авторів. Хоча загалом немає нічого поганого у запозиченні фраз із попередніх документів, делегати повинні остерігатися сліпого копіювання цілих розділів резолюцій без глибокого розуміння того, що в них написано, не перевіривши зміст на точність викладу.

Написання власного проекту резолюції має свої очевидні переваги. Вам буде набагато легше захищати і обговорювати ідеї, висловлені вашими власними словами або мовою, зрозумілою для інших делегатів. Будь-які нечіткі висловлювання чи неточності, можливо, будуть скориговані під час лобіювання чи процесу об'єднання текстів.

Скачать Резолюція.Приклади.docx

Скачать Допоміжні_фрази.docx

 

 

 

 

Адреси корисних інтернет - сторінок, які можуть бути використані для підготовки до "Модель ООН. Україна. Кривий Ріг"

 

ГМООН http://www.thimun.org/

ООН http://www.un.org/

Міжнародний суд http://www.icj-icj.org/

Місії ООН http://www.un.org/Overwiev/mission.htm

Енергозбереження в школі http://www.ae-systems.com.ua/article/5/ua

                                                     http://osvita.ua/school/out_edu/

                                                     http://uk.wikipedia.org/wiki/

                                                     http://msdp.undp.org.ua/index

ООН про сталий розвиток http://uk.wikipedia.org/wiki/

Освіта для сталого розвиту http://www.ekmair.ukma.Kiev.ua

                                                       http://nvk-perspektiva.at.ua/index/osvitadija_stalogo_rozvitku/

Нові підходи до відходів та енергозбереження http://www.kmu.gov.ua/control/publish/

                                                                                             http://bic.com.ua/index

                                                                                             http://www.innovations.com.ua/

Джерела відновлювальної енергетики http://yandex.ua/

                                                                             http://www.lemberg.ua/ukr/events/ecosolenergie

Енергобаланс-Україна  http://energobalans.com.ua/aboutus.php

Енергозбереження в Україні http://i-energy.com.ua/energysaving_ukraine.html

Факти - Україна "Тепла оселя без газу та вугілля - це можливо!!!" http://fakty.ictv.Ua/index/view-media/lang/ru/id/8024#main

Енергозбереження в Україні і Донецькій області http://artemrada.gov.ua/ru/articles/475

EкоКлуб "Зелена хвиля" http://ecoclub.kiev.ua/index.php?go=Pages&in=viev&id=139

                                                  http://ecoclub.kiev.ua/index.php?go=News&in=view&id=1563

Альтернативні джерела енергії  http://referat.repetitor.ua/Альтернативні_джерела_енергії?page=1

Альтернативні джерела, їх перспектива та розвиток в Україні http://ua.textreferat.com/referat-5266-1.html

Великолукська освіта  http://www.eduvluki.ru/

Молодіжний науково-технічний центр  http://www.mntc.ru/

Менеджмент та фінансування сталого енергетичного розвитку міст  http://enefcities.org.ua/uk/news/events/307--q-q

Вітроенергетика  http://www.bibliotekar.ru/alterEnergy/36.htm