Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive
    оон 2                         

З ЧОГО ПОЧИНАТИ:

Знайомство учасників конференції з системою ООН. Для тих, хто хоче отримати більш широку інформацію скористуйтесь сайтом ООН www.un.org.ua та підручником М.М. Циганкова, Т.Ф. Гордєєва «Міжнародні організації».

Модель ООН-2020. Кривий Ріг

“Молодіжна міграція в сучасному світі: причини і наслідки”.

Конференція буде проходити з 23 по 25 березня 2020 року

Під час конференції працюватимуть такі комітети:

 • Комітет соціальних та економічних питань: (координатор Коржов М.М.).
 • Комісія зі сталого розвитку: (координатор Кужева В.В.).
 • Комітет з питань міграції: (координатор Сіманько О.О.).
 • Рада з прав людини: (координатор Скрипай О.А.).
Країна Заклад Країна Заклад
1
Австралійський
Союз 

КСШ № 74 

 15 Республіка
Індія
КГ № 91 
2
Гренада  м. Миколаїв
ЗОШ № 1 
ім. О.Ольжича
16  Республіка 
Казахстан 
КЗШ № 37 
3

Держава
Ізраїль 

КЗ "ДСШ
І-ІІІ ступенів 
"Світоч"
ВРР ЗО 
17  Республіка 
Корея 
 КНВК № 35
"Імпульс"
4
Ісламська
Республіка
Пакистан 
АРЛІ  18  Республіка 
Палау
КЗШ № 21 
5
Італійська
Республіка 
 ПЗШ № 28 19  Республіка 
Польща
КЗШ № 68 
6
Канада КЗШ № 68  20  Республіка 
Сінгапур
СЗОШ І-ІІІ
ступенів № 5
ім. Л.І.Бугаєвської
 
 
7
Китайська
Народна
Республіка 
KЗШ № 45  21  Сполучене Королівство 
Великої Британії та
Північної Ірландії
КЗШ № 42 
8
Королівство
Іспанія 
АРЛІ  22  Сполучені 
Штати
Америки 
Каховська
гімназія
 
9
Королівство
Нідерландів  
 КЗШ № 51 23   Україна КЗШ № 68 
10
Королівство
Саудівська
Аравія 
КЗШ № 110  24   Федеративна
Республіка
Німеччина
ЛПЕПІМ  
11
Мексиканські
Сполучені
Штати 
 опорний заклад 
"ОХТИРСЬКА ЗОШ
І-ІІІ ступенів "
25  Французька
Республіка 
КЗШ № 68 
12
Об'єднані
Арабські
Емірати
КЗШ № 32 26  Японська
Держава 
 КЦМГ
13
Особливий
адміністративний
район Гонконг  
 м. Миколаїв
ЗОШ № 1 
ім. О.Ольжича
     
14
Республіка
Білорусь 
КЗШ № 59       

В електронному вигляді ви можете зробити ЗАЯВКУ в Он-лайн таблиці: 

Вимоги до учасників «Моделі ООН-2020. Кривий Ріг»

  • Навчальний заклад повинен надіслати заявку на участь до організаційного комітету МООН не пізніше  10 БЕРЕЗНЯ 2020 року (зразок заявки можна знайти на сайті школи  в розділі Модель ООН).
  • Команда складається з 4-х учнів (гендерна рівність, тобто 2 юнака та 2 дівчини) та одного вчителя – керівника команди.
  • Команда представляє одну країну, яку обирають куратори команд.
  • Посол від країни готує на Генеральну Асамблею Вступну Промову, яка не повинна перевищувати 1 хв 30 с (промова повинна бути англійською та українською мовами, від країни презентувати промову може як  один, так і два делегати)
  • Кожен учасник готує політичну заяву, яка виголошується в комітетах та комісіях.
  • Делегати протягом  Конференції повинні проявляти повагу по відношенню до всіх учасників: від членів Секретаріату до колег-делегатів. Під час засідання звертатися до делегатів і членів Президії слід в третій особі ( «Не міг би шановний представник <назва країни> / Голова / Експерт пояснити»); звернення на «ТИ» під час засідань не допустимо. Так як делегати висловлюють не свою особисту думку, а офіційну позицію свого уряду, вони повинні уникати заяв, зроблених від першої особи однини ( «Я»). Замість цього слід вживати «МИ» ( «наш уряд», «наша делегація»).
  • Команди готують домашнє завдання:
   1. Соціальний ролик на тему питань міграції в країні, яку представляєте (1-3 хвилини), формат відео mp4, авторський, але можливе використання інтернет-ресурсів. Ролики необхідно надіслати разом з заявкою на електронну пошту. Ролики будут завантажені на
    YouTube канал МООН і за допомогою лайків та дезлайків буде здійснено голосування та визначено переможців.
   2. Зняти Stories для Instagram "Як ми готувались до МООН" (максимум до 1 хвилини) і завантажити на сторінку в Instagram  одного з учасників команди. 
   3. Вивчити вальс для дипломатичного прийому.

 • Під час засідань, офіційних церемоній відкриття і закриття одяг делегатів повинен відповідати діловій обстановці Моделі ООН. Юнаки повинні мати діловий костюм, туфлі, дівчата -  спідничий або брючний костюм, ділову сукню, відповідний стиль взуття. Вітаються елементи національного одягу країни, яку представляє делегат.
 • Для урочистого прийому у Генерального Секретаря делегати повинні мати відповідний дрес-код: хлопці - білі сорочки, чорні або темно-сині жилетки, метелик, темні брюки; дівчата - світлих тонів сукні і білі рукавички. 
 • У разі виникнення питань та для подальших консультацій звертайтесь:

-         до форуму повідомлень у групах: facebook , instagram

-         на шкільний сайт КЗШ № 68: school68.com.ua

-         на електронну пошту КЗШ № 68: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПЛАН ДОСЛІДЖЕННЯ КРАЇНИ

Політична структура
Походження політичної структури
Конституція та уряд
Стабільність і політика сучасного уряду
Природні ресурси
Основні товари, що виробляються
Договори про торгівлю
Рівень самодостатності
Культурні фактори
Етнічні групи
Релігія
Історія культури
Оборона
Військова структура
Залежність від інших держав
Членство у блоках
Географія
Сусідні країни
Топографія
Геополітичні міркування
Погляди на світові проблеми
Роль та вплив у світі
Членство у блоках та геополітичних угрупованнях
Економіка
Монетарна система
Залежність і борги
Членство в економічних та торгових організаціях
Історія
Загальна
Останні 50 років
Сучасна історія

ДОСЛІДЖЕННЯ КРАЇНИ ЗА ТЕМОЮ КОНФЕРЕНЦІЇ

 • Прочитати довідкові матеріали ООН.
 • Вивчити історичне і геополітичне підґрунтя проблеми.
 • Ознайомитись з резолюціями ООН, звітами і документами, які стосуються проблеми.
 • Дізнайтесь про позицію країни щодо питань, які виносяться на обговорення. Хорошу допомогу в цьому вам можуть надати виступи представників держав на сесіях Генеральної Асамблеї, засіданні Ради Безпеки та конференції ООН
 • Ознайомтесь зі своїми однодумцями і опонентами, їхньою позицію щодо питань, які винесені на обговорення. Знання їх позицій допоможе вам під час дебатів та дискусій. Це допоможе вам заздалегідь вирішити з яких питань ваші позиції співпадають і де потрібно шукати компроміс.
 • Ознайомтесь з правилами і процедурою конференції (дивіться Правила Проведення).

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

      Підготовка до програми МООН включає в себе написання короткої, але змістовної політичної заяви кожним делегатом відповідно до теми комітету,членом якого він виступає. Цим досягається три важливі цілі. По-перше, це дає делегатові можливість більш старанно обдумати свою політику; по-друге, це задовольняє потребу його делегації мати документ, який містить виклад позиції країни стосовно питань конференції, що забезпечить послідовність у політиці різних членів делегації. В ідеалі кожен делегат повинен бути ознайомлений з усіма питаннями комітетів, аби почувати себе зручно під час викладення точки зору своєї країни або отримавши відповідне запитання. Третя важлива функція політичної заяви полягає в тому, що вона служить начерком попереднього проекту Резолюції.

 

Скачать Рекомендації_до_Політичної_Заяви.docx

Скачать Політична_Заява.Приклади.docx

ВСТУПНА ПРОМОВА

Кожна делегація має можливість звертатися до Генеральної Асамблеї під час першого засідання даного органу. Вступна промова делегації може стосуватися як загальної, так і конкретної теми, проте вона передусім повинна демонструвати позицію держави щодо стану справ у світі з приводу питання порядку денного. Промовці не повинні намагатися висловити погляди своєї делегації щодо якомога більшої кількості питань  у наданий для промови час. В жодному разі Делегати не можуть використовувати  її для завдання образ іншим членам ООН, так само як і представляти свою делегацію у недостойній манері.
Делегація може дійти певного висновку щодо найважливішої теми в атмосфері спілкування зі світовою спільнотою. Ця тема може належати до сфери війни і миру, прав людини, екології, розвитку і роззброєння. Доречними є посилання на взаємозв’язки з іншими державами.

Скачать Вступна_промова.Приклади.docx

ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦІЇ

Резолюція складається з одного, досить довгого, але тим не менше цілісного речення, розділеного на пункти і підпункти. Як зазначалося раніше, належним чином підготована політична заява стане основою для проекту резолюції. Оскільки у делегатів обмаль часу на конференції, а документи треба вивчати уважно, проект резолюції не повинен бути довшим, ніж дві сторінки. Остаточний варіант може бути збільшений в результаті внесення змін.

Формат. Проект резолюції повинен бути надрукований у форматі, що відповідає офіційним вимогам, з нумерацією кожного рядка. Приклади проектів резолюцій подаються, у додатку до посібника. їх можна використовувати як моделі форми і структури проекту резолюції. Інші приклади резолюцій можна знайти у звітах попередніх конференцій МООН. Слухачам слід нагадати, що резолюції у звітах є остаточним результатом, отриманим після кількох місяців підготовки і багатьох днів лобіювання та обговорень, тому вони не можуть бути зразками для проектів резолюцій.

Вступні і нормоустановчі статті. Резолюції повинні ділитися на вступні і нормоустановчі розділи. При підготовці резолюції краще почати з викладу нормоустановчих статей. Як тільки ви вирішили, до яких дій повинна вдатися ООН, чи якого погляду повинна дотримуватися ця організація, ви можете повернутися до вступу. Він повинен складатися з викладу проблеми, аргументів і обґрунтування закликів, що містяться в нормоустановчих статтях. Важливо передбачити, щоб нормоустановчі статті ґрунтувалися тільки на тих висловленнях і тих закликах до дій, інформації та аргументах, які наявні у вступі.

Формулювання. Оскільки питання запозичуються зі справжнього порядку денного ООН і оскільки багато тем обговорювалися уже багато років не тільки в ООН, але й в МООН, делегати можуть використати резолюції ООН не тільки як джерело інформації, але й як джерело запозичення статей і фраз, тому що вони чітко і точно формулюють їхню політику. Люди, для яких англійська не є рідною, часто стикаються з проблемою пошуку власних фраз на заміну тих, що містяться в документах англомовних авторів. Хоча загалом немає нічого поганого у запозиченні фраз із попередніх документів, делегати повинні остерігатися сліпого копіювання цілих розділів резолюцій без глибокого розуміння того, що в них написано, не перевіривши зміст на точність викладу.

Написання власного проекту резолюції має свої очевидні переваги. Вам буде набагато легше захищати і обговорювати ідеї, висловлені вашими власними словами або мовою, зрозумілою для інших делегатів. Будь-які нечіткі висловлювання чи неточності, можливо, будуть скориговані під час лобіювання чи процесу об'єднання текстів.

Скачать Резолюція.Приклади.docx

Скачать Допоміжні_фрази.docx

 

 

 

 

Адреси корисних інтернет - сторінок, які можуть бути використані для підготовки до "Модель ООН. Україна. Кривий Ріг"

 

ГМООН http://www.thimun.org/

ООН http://www.un.org/

Міжнародний суд http://www.icj-icj.org/

Місії ООН http://www.un.org/Overwiev/mission.htm

Енергозбереження в школі http://www.ae-systems.com.ua/article/5/ua

                                                     http://osvita.ua/school/out_edu/

                                                     http://uk.wikipedia.org/wiki/

                                                     http://msdp.undp.org.ua/index

ООН про сталий розвиток http://uk.wikipedia.org/wiki/

Освіта для сталого розвиту http://www.ekmair.ukma.Kiev.ua

                                                       http://nvk-perspektiva.at.ua/index/osvitadija_stalogo_rozvitku/

Нові підходи до відходів та енергозбереження http://www.kmu.gov.ua/control/publish/

                                                                                             http://bic.com.ua/index

                                                                                             http://www.innovations.com.ua/

Джерела відновлювальної енергетики http://yandex.ua/

                                                                             http://www.lemberg.ua/ukr/events/ecosolenergie

Енергобаланс-Україна  http://energobalans.com.ua/aboutus.php

Енергозбереження в Україні http://i-energy.com.ua/energysaving_ukraine.html

Факти - Україна "Тепла оселя без газу та вугілля - це можливо!!!" http://fakty.ictv.Ua/index/view-media/lang/ru/id/8024#main

Енергозбереження в Україні і Донецькій області http://artemrada.gov.ua/ru/articles/475

EкоКлуб "Зелена хвиля" http://ecoclub.kiev.ua/index.php?go=Pages&in=viev&id=139

                                                  http://ecoclub.kiev.ua/index.php?go=News&in=view&id=1563

Альтернативні джерела енергії  http://referat.repetitor.ua/Альтернативні_джерела_енергії?page=1

Альтернативні джерела, їх перспектива та розвиток в Україні http://ua.textreferat.com/referat-5266-1.html

Великолукська освіта  http://www.eduvluki.ru/

Молодіжний науково-технічний центр  http://www.mntc.ru/

Менеджмент та фінансування сталого енергетичного розвитку міст  http://enefcities.org.ua/uk/news/events/307--q-q

Вітроенергетика  http://www.bibliotekar.ru/alterEnergy/36.htm