Загальні положення

«Наш обов’язок - зберегти для майбутніх поколінь все цінне і гідне, а головне – зберегти пам'ять про людей які працювалив цій школі, про тих хто в ній навчався» - саме так вважає колектив педагогів Криворізької загальноосвітньої школи № 68.

«Основними завданнями ми вважаємо виховання в учнів нашої школи громадянськості і патріотизму, виховання високорозвиненої творчої особистості, яка б поєднувала в собі найкращі моральні якості», - так вважає директор школи Людмила Яківна Камлик.

Створення справжнього музею в стінах школи – справа дуже важлива, вимагає чималого терпіння, знань і зусиль багатьох людей і безумовно, допомоги та коштів. Але саме така спільна справа як музей об’єднує різні покоління, сім’ю і школу, виховує дбайливе ставлення до історії держави, до рідного міста і людей.

Головні учасники історії – це Люди і Час.

Не забувати Час – це значить не забувати Людей,

не забувати Людей – це значить не забувати Час.

Юрій Бондарєв

Мета створення музею:

Забеспечення духовної єдності поколінь та вивчення памяток матеріальної і духовної культури.

Формування освіченої творчої особистості та сприяння відродженню і розбудови національної системи освіти.

Формування громадських цінностей через залучення до створення музею. Збереження шкільних традицій.

Мета діяльності музею – залучення педагогічних працівників, учнів, батьків, громадськості житлового мікрорайону Гірницький (в межах його розташована КЗШ № 68) до збереження історично-педагогічної спадщини, пов’язаної з діяльністю Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Головні завдання роботи музею:

1. Розширення загальноосвітньої підготовки учнів засобами позакласної роботи.
  2. Розвиток творчих інтересів в учнів до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької, художно – естетичної роботи.
  3. Формування в учнів розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього.
  4. Проведення культурно-освітньої роботи серед учнів.
  5. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу.

Ідея створення музею школи № 68 належить її директору Камлик Людмилі Яківні. Матеріали та експонати для музею збиралися протягом тривалого часу. До цієї роботи залучалися учні та їхні батьки,учителі та випускники школи, педагоги, які працювали в колі, а тепер перебувають на пенсії. Значний вклад у створення музею внесли працівники базового підприємства КЗ «Швидкісний трамвай»,директором якого на той час був Терещенко Роман Якович, депутат міської ради Фортуна Олександр, його син , випускник школи, голова батьківського комітету-Фортуна Вадим Олександрович. Великим сподвижником справи була заступник директора школи Павлючик Ольга Петрівна. Урочисте відкриття Музею історії школи № 68 відбулося у травні 2007 року і було присвячене 20-річчю школи. У примішенні шкільного музею зустрілися випускники минулих років і учні що навчалися.

Робота з вивчення історії школи продовжується і сьогодні. В школі працює група старшокласників під керівництвом учителя зарубіжної літератури Матющенко С.Ф. Вони ведуть пошукову роботу, проводять екскурсії для учнів школи та гостей організовують зустрічі з випускниками школи, збирають матеріали для нових експозицій.