Загальні положення
«Наш обов’язок - зберегти для майбутніх поколінь все цінне і гідне, а головне – зберегти пам'ять про людей які працювалив цій школі, про тих хто в ній навчався» - саме так вважає колектив педагогів Криворізької загальноосвітньої школи № 68.
«Основними завданнями ми вважаємо виховання в учнів нашої школи громадянськості і патріотизму, виховання високорозвиненої творчої особистості, яка б поєднувала в собі найкращі моральні якості», - так вважає директор школи Людмила Яківна Камлик.
Створення справжнього музею в стінах школи – справа дуже важлива, вимагає чималого терпіння, знань і зусиль багатьох людей і безумовно, допомоги та коштів. Але саме така спільна справа як музей об’єднує різні покоління, сім’ю і школу, виховує дбайливе ставлення до історії держави, до рідного міста і людей.
Головні учасники історії – це Люди і Час.
Не забувати Час – це значить не забувати Людей,
не забувати Людей – це значить не забувати Час.
Юрій Бондарєв
Мета створення музею:
Забеспечення духовної єдності поколінь та вивчення памяток матеріальної і духовної культури.
Формування освіченої творчої особистості та сприяння відродженню і розбудови національної системи освіти.
Формування громадських цінностей через залучення до створення музею. Збереження шкільних традицій.
Мета діяльності музею – залучення педагогічних працівників, учнів, батьків, громадськості житлового мікрорайону Гірницький (в межах його розташована КЗШ № 68) до збереження історично-педагогічної спадщини, пов’язаної з діяльністю Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Головні завдання роботи музею:
- Розширення загальноосвітньої підготовки учнів засобами позакласної роботи.
- Розвиток творчих інтересів в учнів до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької, художно – естетичної роботи.
- Формування в учнів розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього.
- Проведення культурно-освітньої роботи серед учнів.
- Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу.
Ідея створення музею школи № 68 належить її директору Камлик Людмилі Яківні. Матеріали та експонати для музею збиралися протягом тривалого часу. До цієї роботи залучалися учні та їхні батьки,учителі та випускники школи, педагоги, які працювали в колі, а тепер перебувають на пенсії. Значний вклад у створення музею внесли працівники базового підприємства КЗ «Швидкісний трамвай»,директором якого на той час був Терещенко Роман Якович, депутат міської ради Фортуна Олександр, його син , випускник школи, голова батьківського комітету-Фортуна Вадим Олександрович. Великим сподвижником справи була заступник директора школи Павлючик Ольга Петрівна. Урочисте відкриття Музею історії школи № 68 відбулося у травні 2007 року і було присвячене 20-річчю школи. У примішенні шкільного музею зустрілися випускники минулих років і учні що навчалися.
Робота з вивчення історії школи продовжується і сьогодні. В школі працює група старшокласників під керівництвом учителя зарубіжної літератури Матющенко С.Ф. Вони ведуть пошукову роботу, проводять екскурсії для учнів школи та гостей організовують зустрічі з випускниками школи, збирають матеріали для нових експозицій.