Президент України підписав Закон про дитячий комендантський час

Президент України підписав Закон № 243-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про порядок перебування дітей у закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або установах громадського харчування в нічний час» (прийнятий ВР 16 травня на основі проекту № 0952 ).

Законом забороняється дітям до 16 років з 22:00 до 06:00 перебувати у закладах, в яких проводиться діяльність у сфері розваг, та закладах громадського харчування, якщо їх не супроводжує хоча б один з батьків або інший законний представник дитини. Згідно пункту 4.1.46. ст.14 Податкового кодексу, діяльність у сфері розваг - господарська діяльність юросіб та фізосіб-підприємців, яка полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів). Таким чином,  діти не зможуть ходити не тільки в нічні клуби, паби, бари, а й у комп'ютерні клуби, боулінг-клуби, інтернет-кафе тощо. У той же час, під заборону не потрапляють заклади культури - наприклад, театри, кінотеатри, філармонії, будинки культури тощо Власників та посадових осіб розважальних закладів та закладів громадського харчування зобов'язали вживати заходів щодо недопущення в такі заклади дітей в зазначений час. Тому вони мають п РАВО вимагати у відвідувачів своїх установ документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку. За невиконання вимог щодо перебування дитини в даних закладах передбачена адмінвідповідальність - власникам, посадовим особам закладів, підприємцям загрожує штраф 20 - 50 неоподатковуваних мінімумів, а за повторне порушення протягом року - 50 - 100 неоподатковуваних мінімумів.