Положення про турнір хіміків – дослідників «Основні класи неорганічних сполук»

1. Мета та завдання турніру

Міський турнір хіміків-дослідників проводиться з метою:

• виявлення учнів, які обізнані з хімією та підтримка їх здібностей;

• залучення учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і гімназій до участі в наукових дослідженнях, пошуковій роботі щодо вивчення будови, властивостей хімічних речовин та їх значення, процесів, які відбуваються під час розчинення речовин у воді, практичного значення водних розчинів для життєдіяльності живих організмів;

• розвитку творчих здібностей учнів, логічного мислення, формування вміння самостійно працювати з додатковою літературою, захищати наслідки своєї творчої праці;

• пропагування хімії як науки, виховування любові до природи, вміння і готовність її захищати;

• здійснення міжпредметних зв’язків з біологією, географією, літературою, фізикою.

2. Організатори та координатори турніру

Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Комунальний заклад «Інноваційно-методичний центр»

Криворізька Тернівська гімназія

3. Умови проведення турніру

3.1. Турнір проводиться 20 квітня 2016 року на базі Криворізької Тернівської гімназії за адресою:

50089, м. Кривий Ріг, вул. Адмірала Головка, 45А

Телефон для довідок: 38-87-73

3.2. До участі в турнірі залучаються районні або шкільні команди команди учнів 8-9-х класів міста Кривого Рогу.

3.3. Турнір проходить у два тури:

1 тур – заочний (он-лайн)03.12.2015 о 14-00 (якщо більше 7 команд)

2 тур – очний -20.04.2016 о 10 00

Склад команди – 6 старшокласників (1 капітан + 5 членів команди).

3.3. Заявки за формою на участь у турнірі подаються в організаційний комітет конкурсу до12 листопада 2015 р. ( в заявках обов’язково вказати контактний телефон та електрону адресу). Якщо заявок більше ніж 7 проводиться заочний тур. Умови проведення заочного етапу буде надано додатково. За результатами заочного туру в очний тур проходять 7 команд.

команди ______________ району
на участь у міському турнірі хіміків-дослідників

ПІБ

учасника

Заклад

Статус у складі команди (капітан/член)

Контактний телефон, електрона адреса

ПІБ керівника,

категорія,

звання

4. Програма турніру хіміків-дослідників

1. Презентація команд “Давайте познайомимось...” (до 5 хв.)

1. Брейн – ринг. «Основні класи неорганічних сполук» (до 20 хв.)

2.1 Персоналії, хімічні реакції, великі помилки.

2.2 “Увага, знаки!”

2.3. Конкурс “Підказка”

1. У хімічній лабораторії (до 15 хв.)

команди повинні виконати відповідно до інструкції лабораторні досліди, дотримуючись техніки безпеки; написати рівняння хімічних реакцій обміну між розчинами електролітів у молекулярному та іонному вигляді

1. Конкурс капітанів.

Кожен капітан команди повинен бути готовий виголосити промову з теми «Основні класи неорганічних сполук»(1 хв.)

1. Конкурс «Знайди невідому речовину у перетворенні» (до 10 хв.)

1. Підведення підсумків турніру.

5. Журі турніру

Склад журі затверджується КЗ «Інноваційно-методичний центр» і оголошується під час відкриття турніру.