Проект "Я маю право!" стартував у Кривому Розі

опис-інф

Загальнонаціональний проект “Я МАЮ ПРАВО” стартував у Кривому Розі

Відповідно до Указу Президента України від 14.11.2017 №361/2017 2018 рік оголошено роком впровадження загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”. Це один із пріоритетів Уряду України в плані роботи на 2018 рік.

Загальнонаціональній право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави. Проект покликаний не лише інформувати громадян про їхні права, а й навчити їх, як ці права захищати. Для цього готуються чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли відбувається порушення прав.

Телефон гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).

На сайті Проекту Я МАЮ ПРАВО можна знайти актуальні правові поради з розповсюджених питань http://pravo.minjust.gov.ua/

Соціальний ролик https://www.youtube.com/watch?v=LsQr82vvV2U

У Кривому Розі проект реалізується центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги у співпраці з державними, комунальними установами, закладами освіти та громадськими організаціями.

Адреси центрів:

• вул.Качалова,2 (пл.О.Поля), тел.405-54-04; 098-040-83-70;
  • просп.Героїв-підпільників, 1а, тел.74-04-42; 097-139-88-57;
  • вул.Станіслава Конткевича, 37, тел.95-78-85; 067-276-54-76.

Виїзні прийоми здійснюються:

• у Центрі з надання адмінпослуг “Віза” (пл.Молодіжна, 1)- щовівторка та щочетверга з 9.00 до 15.00;
  • у Центрі з надання адмінпослуг при Криворізькій РДА (вул.Кобилянського, 152) — щовівторка та щоп'ятниці з 9.00 до 12.00;
  • на житломасиві Інгулець (вул.Гірників, 19) — щочетверга з 9.00 до 14.00;
  • в управлінні праці та соціального захисту населення Тернівського району (вул.Ухтомського, 23) — 2-й, 4-й четвер місяця з 9.30 до 12.30

Звернутись за безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою можна ОНЛАЙН за допомогою порталу державних послуг iGov.org.ua або на електронні адреси місцевих центрів: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для захисту прав дітей може бути призначено адвоката за рахунок держави

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Відтепер усі без винятку діти мають право, щоб у судах та інших органах їхні інтереси представляв адвокат, гарантований державою. Для цього потрібно звертатись у Перший та Другий криворізькі місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Якщо права дитини порушують у закладах охорони здоров’я, освіти та ін., дитина визнана потерпілою у кримінальній справі, є необхідність вирішувати в судовому порядку питання соціального захисту дитини, стягнути аліменти на користь дитини – її законні представники (батьки, опікуни) мають право звертатись за безоплатною вторинною правовою допомогою. Їм може бути призначено адвоката за рахунок держави.

Адреси центрів та бюро:

• вул.Качалова,2 (пл.О.Поля), тел.405-54-04; 098-040-83-70;
  • просп.Героїв-підпільників, 1а, тел.74-04-42; 097-139-88-57;
  • вул.Станіслава Конткевича, 37, тел.95-78-85; 067-276-54-76/

Виїзні прийоми здійснюються:

• на житломасиві Інгулець (вул.Гірників, 19) — щочетверга з 9.00 до 14.00;
  • в управлінні соціального захисту населення Тернівського району (вул.Ухтомського, 23) — 2-й, 4-й четвер місяця з 9.30 до 12.30

опис-інф2